Czy warto inwestować w profesjonalną sesję zdjęciową?


zdjęcia do cv / czwartek, Marzec 15th, 2018

Niewielu przedsiębiorców już na początku prowadzenia swojej działalności decyduje się zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową. A szkoda, bo jest jeden z najbardziej skutecznych i w dłuższej perspektywie, najbardziej opłacalnych sposobów na to, by szybko przyciągnąć do siebie nowych klientów i poszerzyć grono odbiorców swojej oferty biznesowej. Wydatek rzędu kilkuset do tysiąca kilkuset złotych (na to, jak wygląda cennik usług fotografa wpływa bardzo wiele rzeczy) zazwyczaj szybko się zwraca, gdy zamówienia zaczynaja płynąć coraz to szerszym strumieniem. Doskonale rozumieją to przedsiębiorcy z branży e-commerce, którzy dobrze wiedzą, że to zdjęcie produktu w największym stopniu wpływa na jego sprzedaż przez internet.

A co w przypadku, gdy to my sami jesteśmy produktem? Przecież kreując markę osobistą, tak naprawdę musimy potraktować samego siebie jak dobry produkt, który do rynkowego sukcesu potrzebuje przede wszystkim właściwego opakowania.

Zamieszczając swoje zdjęcie w CV albo na LinkedIn czy Goldenline powinniśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Profesjonalne zdjęcie na pewno w tym pomoże, w przeciwieństwie do marnej jakości „selfie”.

Co się składa na koszt sesji zdjęciowej?

Każdy fotograf określając ceny swoich usług bierze pod uwagę co najmniej kilka rzeczy, które sprawiają, że jego cennik wygląda tak a nie inaczej. W ogromnym skrócie, co w największym stopniu składa się na cenę zdjęć biznesowych?

  • profesjonalny makijaż i stylizacja (poważny fotograf w trakcie sesji korzysta z pomocy profesjonalistów)
  • renoma konkretnego studia czy fotografa
  • koszty dojazdu
  • lokalizacja